Jeśli chcesz dołączyć do grupy Poland/Handmade zgłoś swoją kandydaturę.

Jak to zrobić?

1. Przeczytaj Regulamin.

2. Wyślij zgłoszenie drogą mailową na adres polandhandmade@gmail.com.
Deklarując chęć dołączenia do grupy Poland/Handmade pamiętaj, że oznacza to nie tylko prawo do korzystania z naszego logotypu („polskie rękodzieło/polish handmade”), ale również zaangażowanie w codzienne prace grupy na rzecz promowania dobrego polskiego rękodzieła, które wykonujemy nieodpłatnie.

3. Zgłoszenie powinno zawierać:

– imię i nazwisko,

– nazwę firmy (jeśli dotyczy),

– nick/pseudonim artystyczny (jeśli dotyczy),

– rodzaj działalności rękodzielniczej (dziedzina, technika), w której ubiegasz się o prawo do dysponowania Logotypem (np. sutasz,  ceramika itp.),

W zgłoszeniu dostosuj nazwę stosowanej dziedziny (techniki), do tych, które znajdziesz w spisie twórców link do spisu twórców. Zgłoszenie może dotyczyć kilku dziedzin (technik), w takim wypadku wymień je wszystkie. Możesz też wysłać zgłoszenie dotyczące kolejnej dziedziny (techniki) w terminie późniejszym. Prawo do dysponowania Logotypem jest przyznawane wyłącznie w dziedzinie, której dotyczy zgłoszenie.

Jeśli wśród dziedzin (technik) wymienionych na stronie www.polandhandmade.pl nie ma dziedziny, którą się posługujesz, podaj w zgłoszeniu propozycję nowej kategorii — to Ty wiesz najlepiej czym się zajmujesz! Prosimy jednak, aby jej nazwa wiązała się z techniką wykonania, a nie rodzajem wykonywanych przedmiotów (np. “filcowanie”, a nie “czapki z filcu”). Weź też pod uwagę, że w przyszłości Ty i inni twórcy zebrani w ramach tej kategorii będą oceniać kolejne kandydatury. Bazą do takiej oceny powinna być wspólna Wam wszystkim znajomość tajników technologii, którą się posługujecie.

Brak podanej w zgłoszeniu kategorii lub jej nieadekwatność do powyższych zasad sprawia, że głosowanie nad Twoją kandydaturą może być utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe.

– adres internetowy strony (stron, bloga) i/lub adres internetowy profilu na Facebooku, gdzie można zapoznać się z Twoim dorobkiem twórczym (zdjęciami prac, opisami stosowanej techniki itp.),

Pamiętaj! Im lepiej będziemy mogli poznać Twoje prace, tym bardziej obiektywna będzie nasza decyzja! Postaraj się podać nam taki adres, gdzie szybko i sprawnie odnajdziemy zdjęcia prac z dziedziny, którą mamy ocenić. Oglądanie obszernego bloga, na wiele różnych tematów, w którym nie funkcjonują tagi, służące do szybkiego przefiltrowania zawartości pod kontem szukanej frazy, bywa męczące i zniechęcające.

– kontakt mailowy.

4. Zaczekaj na odpowiedź – o naszej decyzji powiadomimy Cię mailowo. Zwykle proces głosowania trwa około miesiąca. Pamiętaj, że wszystkie zaangażowane w prace osoby działają społecznie, wykorzystując w tym celu swój wolny czas. Czekaj więc cierpliwie.

Jeżeli decyzja będzie pozytywna w mailu otrzymasz również szczegółowe informacje o dalszych krokach, jakie należy podjąć, aby dokończyć proces przyjęcia do grupy, uzyskać dostęp do danych i móc rozpocząć działania jako twórca Poland/Handmade.

Po przyjęciu, na załatwienie formalności będziesz miał 1 miesiąc, ale już teraz możesz się do tego przygotować wybierając zdjęcia Twoich prac i zdjęcie profilowe do umieszczenia na naszej stronie.

Jeśli wynik głosowania będzie negatywny, nie traktuj tego osobiście. Być może brakuje Ci jeszcze wprawy i doświadczenia w danej technice i wystarczy trochę czasu, aby osiągnąć poziom mistrzowski. Poprzeczkę ustawiamy wysoko, bo zależy nam na tym, aby polskie rękodzieło prezentowało się naprawdę okazale. Pracuj więc dalej i zgłoś się do nas ponownie za jakiś czas.