Katalog 2014/2014

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał już niespełna miesiąc.
Chwile dzielą nas od momentu, w którym nad ulicami naszych miast zabłysną kolorowe lampki świątecznych ozdób, w powietrzu będzie czuć zapach korzennych przypraw, a z głośników radiowych w centrach handlowych popłyną, jak co roku, nuty świątecznych piosenek.
Jeszcze nie czujemy tego gorącego szału zakupowego, ale każdy z nas wie, że czai się on już tuż tuż za progiem.
Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, przygotowaliśmy piękny, kolorowy katalog Poland/Handmade, w którym znajdziecie całe mnóstwo artystycznych inspiracji na bożonarodzeniowe prezenty.
Pełne soczystych barw karty katalogu zabiorą Was w podróż prosto do pracowni naszych artystów, a to prawie jak wycieczka do fabryki Świętego Mikołaja.
Zapraszamy Was gorąco na tę inspirującą wycieczkę!!!

Konkurs jesienny

“Raz staruszek, spacerując w lesie,
Ujrzał listek przywiędły i blady
I pomyślał: – Znowu idzie jesień,
Jesień idzie, nie ma na to rady!
I podreptał do chaty po dróżce,
I oznajmił, stanąwszy przed chatą
Swojej żonie, tak samo staruszce
Jesień idzie, nie ma rady na to!”

Jesień nadciąga do nas wielkimi krokami. Zawitała ona i do do twórców Poland / Handmade. Jagna Birecka wykonała przepiękną jesienna broszę.

10637974_10152767760321834_450417138_n

I właśnie ta brosza jest nagroda w naszym nowym jesiennym konkursie. Ale to nie wszytko – JagnaB nie pozwoli nudzić się Wam w jesienne wieczory. Dodatkową nagrodą w konkursie jest 50zł na warsztaty  prowadzone przez autorkę broszki.

10615765_10152767761701834_427650591_n

 

Jest o co powalczyć, prawda? Zajrzyjcie więc na fan page Poland/ Handmade i odpowiedzcie na pytania:

1. Z jakich krajów pochodzą instruktorzy warsztatu organizowanego przez poliglina.pl

2. Dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie.

Proste? Proste! To do boju 🙂

Poliglina – Festiwal Bielski 2014

Poliglina - Festiwal Bielski

Poliglina to materiał niegdyś lekceważony, który dzięki pasji kilku osób wdarł się do świata sztuki i na dobre w nim pozostał. Przynajmniej w wielkim świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie obiekty wykonane z poligliny znajdują się w kolekcjach muzealnych i są częścią wystaw stałych.

W Polsce mamy jeszcze długą drogę do przebycia, ale rozwoju nie da się uniknąć i wierzę, że niedługo tutaj także poliglina będzie materiałem docenianym i szanowanym, a obiekty z niej wykonane będą pożądane przez galerie i kolekcjonerów. Jednak nic nie przychodzi samo, nadanie poliglinie odpowiedniego statusu wymaga pracy i wysiłku ze strony artystów. Mam nadzieję, że znajdą się chętni. W Stanach wszystko zaczęło się od tego, że w latach dziewięćdziesiątych Elise Winters, jedna z czołowych artystek tworzących w poliglinie, nabrała głębokiego przekonania, że twórcy nie cieszą się właściwym szacunkiem, a ceny, jakie są w stanie uzyskać za swoje prace, są śmiesznie niskie. Z taką samą sytuacją stykamy się na naszym polskim podwórku w chwili obecnej, czyli 30 lat później. Sytuacja 30 lat później w Stanach wygląda zupełnie inaczej, poliglina zyskała sobie uznanie i status pełnoprawnego medium artystycznego, jest wystawiana w muzeach, techniki pracy z nią są wykładane na uczelniach artystycznych.

Z poligliny da się tworzyć rzeczy naprawdę wysokiej jakości, o dobrym designie, eleganckie i wysmakowane. A przede wszystkim da się z niej tworzyć rzeczy unikalne. Najważniejszą cechą materiału jest jego wszechstronność. Nie ma drugiego medium artystycznego, które byłoby równie wszechstronne i miało tyle możliwości zastosowań, co glina polimerowa. Można nadać jej dowolny kolor, formę i fakturę. Dzięki temu artyści tworzący w tym medium uzyskują nie tylko unikalne i niepowtarzalne efekty, ale także potrafią odtworzyć wygląd praktycznie każdego materiału, od kamienia poprzez drewno, metal, tkaninę, po szkło. Jeżeli dodamy do tego łatwość łączenia gliny polimerowej z innymi materiałami, a także fakt, że w większości przypadków praca z tym materiałem nie wymaga skomplikowanych narzędzi, mamy obraz medium o niemal nieograniczonym potencjale.

Kreatywne osoby chcące bliżej zapoznać się z materiałem, technikami pracy, a także z sylwetkami czołowych artystów tworzących z poligliny, zapraszam na portal organizującego się Stowarzyszenia Twórców i Miłośników Sztuki z Glin Polimerowych w Polsce poliglina.pl . Można tam także znaleźć informacje o organizowanym we wrześniu 2014 r. I Bielskim Festiwalu Poligliny, w ramach którego odbędzie się wystawa prac z glin polimerowych, a także warsztaty, podczas których będzie można zapoznać się z ciekawymi i różnorodnymi technikami

 

Autorka prac: Jagna Birecka

Battle of the Beadsmith

  B.O.T.B, czyli Battle of the Beadsmith to konkurs, w którym nie ma nagród. Nie to jest jednak najważniejsze dla organizatora (sklep Beadsmith) ani dla twórców z całego świata, którzy specjalnie na to wyzwanie wykonali autorskie projekty naszyjników, bransolet, wianków, torebek a nawet karwasz!
Głosowanie odbywa się w 4 osobnych grupach, w systemie eliminacyjnym walk jeden na jeden. Niemal jednocześnie zostały pokazane prace wszystkich 256 twórców, wykonane głównie w technice haftu sutaszowego oraz koralikowego, makramy oraz plecionek koralikowych. Pracę wybraną przez publiczność internetową jako najpiękniejszą będzie można poznać niebawem.

Jeśli macie ochotę zagłosować na naszych twórców, to serdecznie zapraszamy:


tu link do grupy B
https://docs.google.com/forms/d/1PVGWkFsoiRGNVD5dRamNrM5MYwlHdAJPmp5Wf28bNM4/viewform


Jest to bardzo dynamiczny konkurs i niektóre linki mogą już nie być aktywne,ale dla porzadku wstawiam je. 


Grupa C
https://docs.google.com/forms/d/1Wk6zyHyNgJGQSC0dJNJOr_qMcUDASH4jX4aADnUmD_E/viewform

Grupa D

https://docs.google.com/forms/d/1cFAeR6rJJ2iyoNUfRoW4t6dyvCZEABA9oTrz-d8Qebg/closedform

 A jeśli macie ochotę obejrzeć galerię prac, skomentować lub polubić, to zapraszamy tu


https://www.facebook.com/groups/419636224777912/

100 pytań do … Vesper art

A dziś zapraszam na kilka słów o Vesper art. Jej prace możecie zobaczyć na blogu http://spodpalcow.blogspot.com/

A tu mała próbka na zachętę 🙂

Kim jesteś? Jakie są twoje życiowe role?
Jestem mamą, partnerką, miłośniczką kotów, amatorką różnego rękodzieła, jak również rysunku, malarstwa i grafiki komputerowej; poza tym jestem pracownikiem biurowym, krótko mówiąc: nie starcza mi na wszystko doby 😉

Dlaczego zaczęłaś zajmować się rękodziełem?
Siła wyższa 🙂 Mój Tata był artystą złotnikiem, poza tym pięknie rysował. Jego brat dawniej robił piękne drewniane rzeźby. Moja babcia ze strony mamy zajmowała się w młodości m.in. koronkarstwem i patchworkami, moja mama także do dziś lubi coś czasem wydziergać na drutach lub szydełku. To tylko skrawek tego, co gdzieś krąży w moich genach, we krwi 😉

Dlaczego wybrałaś dana technikę? co cię w niej uwiodło?
Wprawdzie zaczynałam jak wiele osób od tradycyjnego „koralika na druciku i bigla”, jednak gdy odkryłam moc możliwości drzemiących w drobnych koralikach, mnogość połączeń z innymi materiałami i nieskończoną ilość form i wzorów, jakie można z nich wymyślać, zakochałam się bez reszty…

Dla kogo tworzysz swoje prace?
Przede wszystkim dla tych, którzy chcą mieć coś wyjątkowego, a nie masowego i ogólnodostępnego; także dla tych, którzy cenią sobie luksus i elegancję, bo również taka jest moja biżuteria.

Co jest dla ciebie inspiracją?
Może to zabawne, ale potrafię zobaczyć pomysł na wzór np. na fragmencie firanki wiszącej w oknie w pokoju, w którym się przypadkowo znalazłam… 🙂

Jak powstają twoje prace? Jak wygląda twój proces tworzenia?
Zwykle jest tak, że nawet jeśli zaprojektuję wcześniej wzór, to w trakcie pracy jeszcze coś zmieniam i w efekcie większość moich prac jest wynikiem przynajmniej częściowej improwizacji.

Co byś doradziła raczkującym w danej technice?
Hmm, na pewno oglądanie, oglądanie i oglądanie – prac najlepszych osób w danej technice, by zwrócić uwagę na jakość wykonania, a następnie ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie, by osiągnąć odpowiedni poziom swoich prac. Poza tym, na równi z oglądaniem i ćwiczeniem – szukanie własnych pomysłów, a nie powielanie cudzych wzorów, co niestety bywa plagą w tej branży…

Ulubiony projekt?
Wisiorek na zamówienie mojej najlepszej przyjaciółki na jej ślub. Ulubiony oczywiście ze względu na zażyłość z klientką 🙂 ale także dlatego, że naprawdę pięknie komponował się ze wszystkim, co Państwo Młodzi sobie obmyślili, a przy okazji był bardzo efektowny i dość prosty w wykonaniu.

Największe dotychczasowe wyzwanie?
Bransoletka z sutaszu na wyzwanie prowadzone przez Ewelinę Rząd i wg jej projektu – dlatego, że to była moja pierwsza taka praca w sutaszu i bardzo chciałam wykonać ją jak najlepiej. Wprawdzie nie wygrałam, ale bransoletka się bardzo podobała, także autorce projektu 🙂

Ulubiony kolor?
Czarny.

Czy jest coś czego nie znosisz?
Tak. Robactwa, zimna oraz monotonii.

Jakie jest twoje życiowe motto?
Nie mam jednego konkretnego motta, ale jest mi dość bliskie przekorne powiedzenie „Od przyjaciół Boże broń, z wrogami sobie poradzę”.

Twój największy sukces?
Staram się, by całe moje życie składało się z mniejszych lub większych sukcesów 🙂

Najciekawsza przygoda w życiu?
Hmm. Wygląda na to, że macierzyństwo 😉

Jaka jest twoja ulubiona książka?
„Gra w klasy” Julio Cortazara.

Jesteś człowiekiem odrodzenia czy człowiekiem renesansu?
Człowiekiem… odrodzenia… 😉

Człowiek-chaos czy przykładny porządek?
Człowiek-chaos wciąż szukający przykładnego porządku 😉

Ponad 41 tys. zł od polskich twórców dla WOŚP!

Spieszymy donieść, że akcja “Biżuteryjki dla WOŚP” dobiega już końca! Całą masę wspaniałego polskiego rękodzieła wylicytowaliście za oszałamiającą sumę 41 137,21 zł! Nadroższy projekt (naszyjnik wędrujący Tiamat) został kupiony za ponat 5 tysięcy złotych! Serdecznie dziękujemy w imieniu swoim oraz całej grupy Biżuteryjek – za tak duże wsparcie i zaangażowanie w licytacje 🙂 Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak znakomitego przedsięzwięcia!

Poniżej podajemy listę członków Poland/Handmade uczestniczących w akcji:

 1. Agnieszka Jankowska (jagienkaa) – Forest of Desire
 2. Agnieszka Rodo (Rododendron7) – Supernova, Forest of Desire, Stardust, Sprawy Sercowe, Bransoletki Charmsowe
 3. Ania Wilczkowska (Mosca) – Supernova
 4. Anna Jaroszewicz-Supruniuk (Hannah Studio) – Supernova, Bransoletki Charmsowe
 5. Anna Lipowska (LiAnna)– Supernova, Bransoletki Charmsowe
 6. Anna Nieśpiałowska (Sol) – Stardust, Bransoletki Charmsowe
 7. Dorcia Kozłowska (Galeria Niezwykłości) – Bransoletki Charmsowe
 8. Dorota Pasternak (Dora Maar) – Bransoletki Charmsowe, Sprawy Sercowe, Stardust, Supernova
 9. Dorota Walentyn-Góral – Lecimy w Kulki, Męska Sprawa, Stardust, Forest of Desire, Bransoletki Charmsowe
 10. Elena Orłowska (Crazywool) – Forest of Desire
 11. Ewa Tkocz-Frydrych (Frydzia2009) – Rho Ophiuchi, Supernova
 12. Ewelina Rząd (SAADIA) – Supernova, Bransoletki Charmsowe
 13. Grażyna Antoń (Tipika) – Forest of Desire
 14. Iwona Gaudy (Iwogg) – Bransoletki Charmsowe
 15. Izabella Żurawska (Izziland) – Stardust, Rho Ophiuchi
 16. Iza Szczypek (Jaga1214) – Miedziane Koronki, Supernova, Sprawy Sercowe, Bransoletki Charmsowe
 17. Jadwiga Betley (Aurus) – Bransoletki Charmsowe, Supernova
 18. Joanna Kocur (Djenka) – Bransoletki Charmsowe, Sprawy Sercowe, Supernova
 19. Joanna Watracz – Bransoletki Charmsowe
 20. Jola Kamieńska (Jolinka) – Stardust, Forest of Desire
 21. Jolanta Pietrzak (Alabama Studio) – Wędraś Tiamat
 22. Jolanta Witalińska (Vitalijsky) – Forest of Desire, Supernova, Stardust, Bransoletki Charmsowe
 23. Karolina Gletkier (Karolina-G) Lecimy w Kulki, Sprawy Sercowe
 24. Karolina Stefańska (Keshi) – Wędraś Tiamat, Bransoletki Charmsowe, Sprawy Sercowe
 25. Karolina Toczyska (Jewels by KT) – Wędraś Tiamat
 26. Katarzyna Gańko (April) – Rho Ophiuchi, Bransoletki Charmsowe
 27. Katarzyna Kucharczyk (Silverka) – Bransoletki Charmsowe, Wędraś Satin White, Stardust, Rho Ophiuchi, Forest of Desire
 28. Katarzyna Mikuła (Kuźnia Nehesi) – Bransoletki Charmsowe
 29. Katarzyna Norman (Pastelowa Pracownia) – Bransoletki Charmsowe
 30. Kornelia Kubinowska (Sunflower) – Wędraś Tiamat, Stardust, Bransoletki Charmsowe
 31. Magdalena Kryszczuk (Kry ma. art) – Bransoletki Charmsowe, Sprawy Sercowe
 32. Magdalena Stolarek (Maura Sarabeth) – Bransoletki Charmsowe
 33. Magdalena Zawadzka-Wnuk (MaMania) – Supernova
 34. Majka Janas (Artspirale) – Supernova
 35. Małgorzata Sowa (PiLLow Design) – Supernova, Bransoletki Charmsowe, Wędraś Satin White, Sprawy Sercowe, Wędraś Atlas Chmur
 36. Marta Grzywna (Kraina Srebrnych Kwiatów) – Bransoletki Charmsowe
 37. Marzena Gałka (MGallery) Bransoletki Charmsowe
 38. Monika Krejzler (Vesper Art) – Supernova, Stardust, Rho Ophiuchi, Bransoletki Charmsowe
 39. Monika Pieńkowska (Extrano) – Rho Ophiuchi, Stardust
 40. Olga Bogucewicz (Moccate) – Bransoletki Charmsowe, Sprawy Sercowe, Wędraś Atlas Chmur, Męska Sprawa
 41. Renata Sosin (Czapla Art) – Bransoletki Charmsowe
 42. Sylwia Drąg-Jankowska (Sylvianka) – Supernova, Forest of Desire
 43. Sylwia Radecka (Radecka Art) – Bransoletki Charmsowe
 44. Sylwia Stawowska (Galeria ES) – Bransoletki Charmsowe
 45. Weronika Kaczor (Weraph) – Stardust, Bransoletki Charmsowe, Męska Sprawa
 46. Weronika Woźniczka (Verha) – Bransoletki Charmsowe
 47. Wioletta Lewandowska (Litori) – Wędraś Tiamat, Bransoletki Charmsowe

Szczegółowe informacje nt. licytowanych dzieł oraz pełną listę uczestników akcji znajdziecie na oficjalnej stronie inicjatywy: “Biżuteryjki dla WOŚP”

Poland/Handmade gra z WOŚP!

Już po raz trzeci grupa artystek „Biżuteryjki dla WOŚP” przygotowała niezwykłą biżuterię na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do akcji dołączyli twórcy ze znanej Wam już inicjatywy Poland/Handmade.

Zgodnie z ideą projektu, wszystkie przedmioty oddane na licytację, miały być wspólną pracą nie jednej, lecz wielu osób. Dzięki temu szczęśliwy nabywca otrzyma nie tylko wylicytowany projekt, ale również morze pozytywnej energii płynącej z rąk i serc twórców w pełni zaangażowanych w tworzenie tych niecodziennych przedmiotów. W sumie w akcji dla WOŚP wzięło udział ponad 500 osób, w tym blisko 50 z Poland/Handmade.
Część prac przekazanych na WOŚPDo akcji włączyły się także polskie gwiazdy, które wystąpiły pro bono w sesji zdjęciowej promującej powstałe dzieła, a trzeba przyznać, że w tym roku przeszły one najśmielsze oczekiwania. Tęczowy gorset stworzony został przez 200 osób (!!!), okazałe kolie i naszyjniki angażowały nawet po 60 twórczyń, niesamowite torebki powstawały w bardzo ciekawych okolicznościach, a gdyby i tego było Wam mało, to obejrzyjcie jeszcze masę różnorodnych bransoletek charmsowych, w których każda zawieszka pochodzi z innego zakątka Polski!

Wszyscy artyści zaangażowali się w projekt pro bono i przekazali dla WOŚP aż 50 wspaniałych dzieł – wszystkie możecie oglądać i licytować tutaj: aukcje.wosp.org.pl
Powodzenia w aukcjach! 🙂

Życzenia świąteczne

W imieniu artystów i twórców polskiego rękodzieła składamy życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, dobroci i uśmiechu, a pod choinką pięknych prezentów, być może również rękodzielniczych.

1425346_271792512971107_328493959_o

Pierwsza gwiazdka niebawem!

PIERWSZA GWIAZDKA. Kiermasz świąteczny 6 – 15 grudnia

Nadchodzi czas, w którym wszędzie pachnie pomarańczami i piernikami, wszyscy są dla siebie milsi, a dzieci piszą listy do św. Mikołaja… Właśnie taka atmosfera będzie nam towarzyszyła w dniach od 6 do 15 grudnia w CRZ Krzywy Komin na ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu podczas Kiermaszu świątecznego.

Będzie to doskonała okazja aby zaopatrzyć się w oryginalne i wyjątkowe prezenty, które zostały stworzone przez utalentowanych Twórców z ogromną pasją i sercem. Ponad 40 wystawców zaprezentuje swoje rękodzieło, więc z pewnością każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie i swoich bliskich. Ponadto w tych dniach, wspólnie z Krzywym Kominem zaproponujemy szereg różnorodnych warsztatów, na których całą rodziną będzie można kreatywnie i miło spędzić czas. Tworzenie filcowych ozdób na choinkę, czy kreatywne pakowanie prezentów, a nawet warsztaty niestandardowej kuchni wigilijnej to tylko część wrażeń, które będą czekały na odwiedzających.

Ważną częścią programu, będzie wystawa  konkursowych prac Twórców, których wyobraźnia nie zna granic, a stworzone przez nich prace odpowiadające na temat: “Recykling w mojej twórczości”  zostaną zlicytowane na cele charytatywne.

Wszyscy Twórcy rękodzieła, którzy są zainteresowani dołączeniem do grona wystawców, mogą jeszcze pobrać formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.styleanddecor.pl/ilove/index.php?dla-wystawcow,50

Niebawem pojawi się szczegółowy program, dlatego zapraszamy na stronę organizatora http://www.krzywykomin.pl/  oraz współorganizatora http://www.styleanddecor.pl/ilove/index.php

pierwsza gwiazdka kiermasz__3

Polskie Rękodzieło najlepszym prezentem

prezent

Rękodzieło tworzone jest z miłości do piękna…
Możemy podzielić się tym pięknem z osobami dla Nas najważniejszymi i podarować im odrobinę luksusu, którą tworzą polscy rękodzielnicy.
Radość z otrzymania niepowtarzalnego prezentu jest bezcenna, a po latach na pewno każdy doceni jakość tych prac, unikalność wzorów i materiałów
Wspierajmy polskie rękodzieło – w końcu zasługujemy na to, co najlepsze! Nie tylko w święta…

Jeśli się z nami zgadzasz, pomóż nam promować tę ideę, pobierz banner z adresu http://www.polandhandmade.pl/images/prezent.jpg i zamieść na swojej stronie, blogu lub profilu na Facebook’u.
Dziekujemy! 🙂