Co zrobić, aby znaleźć się w naszym gronie? Prosimy przeczytaj i zastosuj się do naszych zaleceń!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy Poland Handmade tutaj możesz zgłosić swoją kandydaturę

1. Przeczytaj REGULAMIN.

2. Wyślij zgłoszenie drogą mailową na adres polandhandmade@gmail.com lub wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się u dołu strony.
Deklarując chęć dołączenia do grupy Poland/Handmade pamiętaj, że oznacza to nie tylko prawo do korzystania z naszego logotypu („polskie rękodzieło/polish handmade”), ale również zaangażowanie w codzienne prace grupy na rzecz promowania dobrego polskiego rękodzieła, które wykonujemy nieodpłatnie. W zgłoszeniu daj znać, jak możesz wspomóc grupę w jej rozwoju.

3. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • imię i nazwisko,
  • nazwę firmy (jeśli dotyczy),
  • nick/pseudonim artystyczny (jeśli dotyczy),
  • rodzaj działalności rękodzielniczej (kategoria, dziedzina, technika), w której ubiegasz się o prawo do dysponowania Logotypem (np. sutasz,  ceramika itp.)
  • adres internetowy strony (stron, bloga) i/lub adres internetowy profilu na Facebooku, gdzie można zapoznać się z Twoim dorobkiem twórczym (zdjęciami prac, opisami stosowanej techniki itp.)
  • kontakt mailowy

W zgłoszeniu dostosuj nazwę stosowanej dziedziny (techniki), do tych, które znajdziesz w spisie twórców link do spisu twórców. Zgłoszenie może dotyczyć kilku dziedzin (technik), w takim wypadku wymień je wszystkie. Możesz też wysłać zgłoszenie dotyczące kolejnej dziedziny (techniki) w terminie późniejszym. Prawo do dysponowania Logotypem jest przyznawane wyłącznie w dziedzinie, której dotyczy zgłoszenie.

Jeśli wśród dziedzin (technik) wymienionych na stronie www.polandhandmade.pl nie ma dziedziny, którą się posługujesz, podaj w zgłoszeniu propozycję nowej kategorii — to Ty wiesz najlepiej czym się zajmujesz! Prosimy jednak, aby jej nazwa wiązała się z techniką wykonania, a nie rodzajem wykonywanych przedmiotów (np. „filcowanie”, a nie „czapki z filcu”). Weź też pod uwagę, że w przyszłości Ty i inni twórcy zebrani w ramach tej kategorii będą oceniać kolejne kandydatury. Bazą do takiej oceny powinna być wspólna Wam wszystkim znajomość tajników technologii, którą się posługujecie.

Brak podanej w zgłoszeniu kategorii lub jej nieadekwatność do powyższych zasad sprawia, że głosowanie nad Twoją kandydaturą może być utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe.

Pamiętaj! Im lepiej będziemy mogli poznać Twoje prace, tym bardziej obiektywna będzie nasza decyzja! Postaraj się podać nam taki adres, gdzie szybko i sprawnie odnajdziemy zdjęcia prac z dziedziny, którą mamy ocenić. Oglądanie obszernego bloga, na wiele różnych tematów, w którym nie funkcjonują tagi, służące do szybkiego przefiltrowania zawartości pod kontem szukanej frazy, bywa męczące i zniechęcające.

4.Oceniamy prace kandydata głównie w 3 aspektach:

* biegłość techniczną w danej dziedzinie,

* inwencję twórczą

* zachowania Fair Play (tj. czy nie zachodzi zjawisko zbytniego zapożyczania lub nawet kopiowania wzorów innych twórców).

Im więcej biegłości i inwencji tym lepiej.

Zaczekaj na odpowiedź – o naszej decyzji powiadomimy Cię mailowo.  Pamiętaj, że wszystkie zaangażowane w prace osoby działają społecznie, wykorzystując w tym celu swój wolny czas. Czekaj więc cierpliwie.
Jeżeli decyzja będzie pozytywna w mailu otrzymasz również szczegółowe informacje o dalszych krokach, jakie należy podjąć, aby dokończyć proces przyjęcia do grupy, uzyskać dostęp do danych i móc rozpocząć działania jako twórca Poland/Handmade.
Po przyjęciu, na załatwienie formalności będziesz miał 1 miesiąc, ale już teraz możesz się do tego przygotować wybierając zdjęcia Twoich prac i zdjęcie profilowe do umieszczenia na naszej stronie.

Jeśli wynik głosowania będzie negatywny lub nie dotrze do ciebie żadna odpowiedź, nie traktuj tego osobiście. Być może brakuje Ci jeszcze wprawy i doświadczenia w danej technice i wystarczy trochę czasu, aby osiągnąć poziom mistrzowski. Poprzeczkę ustawiamy wysoko, bo zależy nam na tym, aby polskie rękodzieło prezentowało się naprawdę okazale. Pracuj więc dalej i zgłoś się do nas ponownie za jakiś czas.

Wyślij zgłoszenie

1 + 0 = ?

Dołącz do grona najlepszych w swojej branży! Potem bierz aktywny udział w działaniach grupy i dbaj o prestiż.